WHM’de Reseller Hesabı Açmak
WHM’de aktif olarak çalışan bir siteye ya da yeni açtığınız bir hizmete reseller yetkisi atayabilir ve bu yetki altında hangi işlemleri yapacağının yetkilerini belirleyebilirsiniz. Sizin belirlemiş olduğunuz yetki ve limitler dahilinde, artık reseller ana hesap kullanıcısı da paketler oluşturabilir ve yeni hesaplar açarak bu paketleri hesaplar ile ilişkilendirebilir. Reseller Yetkisi WHM panel üzerinde sol taraftaki menüde “Reseller Center” bölümü bulunmaktadır.Bu bölüme giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranın üst kısmından hangi alan adına reseller yetkisi vermek istiyorsanız o alan adını listeden seçerek “Ok” butonu ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Reseller yetkisini verdikten sonra bu kullanıcıya verilmesi gereken yetkileri ve limitleri ayarlamanız gerekmektedir.Yine aynı ekran üzerinde sol alt kısımdaki Edit Privileges/Nameservers bölümüne giriş yaparak limitleri ve yetkileri belirleyebilirsiniz. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra öncelikle karşınıza gelen ekranda aşağıdaki resimde göreceğiniz şekilde ayarları yaparak vermek istediğiniz disk kotası ve trafik limitini belirmelisiniz. Buradaki en üstte yer alan “Limit the total number of accounts adanaonl can create to 0 accounts” bölümü, bu reseller sahinin açabileceğini hesap limitini belirmektedir.

Bu limitleri belirledikten sonra aynı sayfanın alt kısmındaki yetkilendirmeleri düzenlemeniz gerekiyor.Bu yetkilendirmeleri dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.Karar tamamen sizindir.Ancak dikkat etmeniz gereken en alttaki“Root Acces” yetkisini vermemektedir.Eğer bu yetkiyi verirseniz reseller kullanıcısı root yetkisi ile sunucuda istediği tüm işlemeleri yapabilir. Eğer reseller kullanıcısı kendisine ait isim sunucularını (nameserver) kullanmak istiyor ise aynı sayfanın en altındaki nameserver düzenleme bölümünden kullanmak istenilen nameserver bilgilerini girebilirsiniz.Bu bilgileri kaydettiğinizde reseller sahibinin yeni açmış olduğu her hesap otomatik olarak kendisine ait nameserver bilgileri ile aktif olacaktır.

Veganet Datacenter Sunmuş olduğu Hizmetler

  • Sunucu Barındırma (Colocation) ve Donanım Kiralama
  • Sunucu Kiralama (Dedicated Server)
  • Sanal Sunucular
  • Yedek Sunucular
  • Mail Sunucular
  • Web Hosting, Alan Adı, SSL
  • BTK-LOG
  • Yönetim Servisleri

VEGANET Datacenter

Gaziantep Üniversitesi Teknopark'da Bulunan Datacenter için İnşaa edilmiş Bina içinde Yer almaktadır.

Altyapı

Veganet Datacenter 200 m2 Sistem Odası, 300m2 Enerji ve UPS Akü Odası, 52m2 Ofis Çalışma Alanı olmak üzere toplamda 552 m2’lik veri merkezi salonuna sahiptir.

Enerji

Veganet Datacenter'nin enerji kapasitesi 1,2 MW Olup iki Farklı Trafodan yedekli olmak üzere toplamda 2 MW’tır.

İklimlendirme

Veganet Datacenter iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır.Kendi Geliştirmiş Oldugumuz 100 Kw/h Sogutma Kapasitesini 7.5 kva Elektirik Tüketmektedir.

Güvenlik

Veganet Datacenter dijital ve fiziksel olarak 7 gün 24 saat kameralarla izlenmektedir Ayrıca giriş ve çıkışlarda güvenlik görevlileri mevcuttur.

Network

Veganet Datacenter, internet erişimini 2 farklı internet servis sağlayıcısı ile (Türk Telekom, Superonline) sunmaktadır.

Monitoring

Veganet Datacenter, geliştirdigi yazılım ile giriş ve cıkış hattını izleyip ddos saldırılarında otomatik olarak yurt dışına kapatmaktadır.

Blog Yazıları

01

WHM’de Reseller Hesabı Açmak

WHM’de aktif olarak çalışan bir siteye ya da yeni açtığınız bir hizmete reseller yetkisi atayabilir ve bu yetki altında hangi işlemleri yapacağının yetkilerini belirleyebilirsiniz.

Devamını Oku
02

WHM’de Hosting Paketi Oluşturma

WHM panel üzerinden sunucunuzdaki siteleriniz için paketler oluşturup, siteleri bu paketlerdeki özellikler çerçevesinde host edebilirsiniz.

Devamını Oku
03

cPanel FTP Kullanıcı Hesabı Açma

admincpanel0 Yorum10 Ağustos 2015 cPanel üzerinde yeni bir FTP kullanıcısı açabilir ve kullanabilirsiniz.Bu işlem için cPanel’e giriş yaptıktan sonra;

Devamını Oku