WHM’de Hosting Paketi Oluşturma
WHM panel üzerinden sunucunuzdaki siteleriniz için paketler oluşturup, siteleri bu paketlerdeki özellikler çerçevesinde host edebilirsiniz.Paketler sayesinde belirli limitler verebilirsiniz.Bu sayede her yeni hesap açtığınızda tüm limitleri baştan düzenlemeniz gerekmez. Daha önceden oluşturduğunuz bir paketi seçmeniz yeterli olacaktır. Paket Oluşturma WHM panele giriş yaptığınızda sol taraftaki menü içerisinde “Package” bölümü altından Add a Package seçeneğini seçiniz.Bu bölümü seçtiğinizde karşınıza gelen sayfada; disk limiti, trafik limiti, e-posta hesap limiti, ftp kullanıcı limiti gibi sitelerin kullanabileceği alt özellikler gelecektir.Sayfanın en başından paketinize bir isim verebilir ve paketinizin içeriği ne şekilde olsun istiyorsanız bu limitleri belirleyebilirsiniz.Ayarlarınızı yaptıktan sonra sayfanın en altında “Add” butonu ile paketinizi oluşturabilirsiniz.

Veganet Datacenter Sunmuş olduğu Hizmetler

  • Sunucu Barındırma (Colocation) ve Donanım Kiralama
  • Sunucu Kiralama (Dedicated Server)
  • Sanal Sunucular
  • Yedek Sunucular
  • Mail Sunucular
  • Web Hosting, Alan Adı, SSL
  • BTK-LOG
  • Yönetim Servisleri

VEGANET Datacenter

Gaziantep Üniversitesi Teknopark'da Bulunan Datacenter için İnşaa edilmiş Bina içinde Yer almaktadır.

Altyapı

Veganet Datacenter 200 m2 Sistem Odası, 300m2 Enerji ve UPS Akü Odası, 52m2 Ofis Çalışma Alanı olmak üzere toplamda 552 m2’lik veri merkezi salonuna sahiptir.

Enerji

Veganet Datacenter'nin enerji kapasitesi 1,2 MW Olup iki Farklı Trafodan yedekli olmak üzere toplamda 2 MW’tır.

İklimlendirme

Veganet Datacenter iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır.Kendi Geliştirmiş Oldugumuz 100 Kw/h Sogutma Kapasitesini 7.5 kva Elektirik Tüketmektedir.

Güvenlik

Veganet Datacenter dijital ve fiziksel olarak 7 gün 24 saat kameralarla izlenmektedir Ayrıca giriş ve çıkışlarda güvenlik görevlileri mevcuttur.

Network

Veganet Datacenter, internet erişimini 2 farklı internet servis sağlayıcısı ile (Türk Telekom, Superonline) sunmaktadır.

Monitoring

Veganet Datacenter, geliştirdigi yazılım ile giriş ve cıkış hattını izleyip ddos saldırılarında otomatik olarak yurt dışına kapatmaktadır.

Blog Yazıları

01

WHM’de Reseller Hesabı Açmak

WHM’de aktif olarak çalışan bir siteye ya da yeni açtığınız bir hizmete reseller yetkisi atayabilir ve bu yetki altında hangi işlemleri yapacağının yetkilerini belirleyebilirsiniz.

Devamını Oku
02

WHM’de Hosting Paketi Oluşturma

WHM panel üzerinden sunucunuzdaki siteleriniz için paketler oluşturup, siteleri bu paketlerdeki özellikler çerçevesinde host edebilirsiniz.

Devamını Oku
03

cPanel FTP Kullanıcı Hesabı Açma

cPanel üzerinde yeni bir FTP kullanıcısı açabilir ve kullanabilirsiniz.Bu işlem için cPanel’e giriş yaptıktan sonra;

Devamını Oku